Skip links

Açık Bankacılık nedir? Neler getirecek?

Finans sektörü ve fintechler için bir devrim niteliğinde olması beklenen Açık Bankacılık, Birleşik Krallık’ta başlayıp Avrupa’ya yayılan birtakım düzenlemeleri işaret ediyor.

En önemli motto’su müşterinin verisinin sahipliğinin müşteride olduğunu finans dünyasının önüne koyan Açık Bankacılık, yerleşik bankaların ve fintech’lerin müşterilerine vereceği hizmetleri çeşitlendirmesi açısından bir çok fırsat barındırıyor.

Kullanıcılar açısından bakıldığında; ürün çeşitliliği, kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi, kanal çeşitliliği, kullanım kolaylığı, finans yönetiminde verimlilik ve kazanç artışı gibi getirileri olması beklenmekte.

Ülkemizde henüz gelişmeye başlayan Açık Bankacılık uygulamaları, kurumsal kullanıcılar için başlamış olmakla birlikte bireysel kullanıcılar için de servislerin yakın zamanda bankalar tarafından sağlanması beklenmektedir.

FinMaks olarak kurumsal kullanıcılarımızın banka hesaplarının ve banka hesap hareketlerinin konsolidasyonu ile başladığımız hizmetlerimize fonksiyonlarımızı zenginleştirerek devam ediyoruz.

Sizi de hizmetlerimizi deneyimlemek için FinMaks dünyasına davet ediyoruz.