Skip links

Banka Hesap Hareketi Ekstrelerinin Gönderimi Hakkında Yeni Düzenleme

31069 sayılı 1 Temmuz 2020’de yürürlüğe girmesi beklenen fakat Covid-19 pandemisinin oluşturduğu olağanüstü koşullar nedeniyle yürürlüğe giriş tarihi 1 Ocak 2021’e ertelenen Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik bankaların elektronik ortamlarda sundukları hizmetlere düzenlemeler getirmektedir.

Düzenlemelerden biri olan banka hesap hareketleri ekstrelerinin elektronik ortamda paylaşımı ile ilgili maddede; banka hesap hareketlerinin ekstresinin bankaların elektronik ortamları dışında kullanıcılara sunulması kısıtlanmaktadır. Bundan böyle e-mail, sms ve benzeri elektronik haberleşme kanalları ile hesap ekstresi bankalar tarafından gönderilemeyecektir.

Bu durum hesap hareketleri ekstrelerini bankaların elektronik ortamlarından farklı kurum ve kişilere gönderen kullanıcıların sorun yaşamasına neden olacaktır. FinMaks olarak bu durumdaki kullanıcılara çare olacak bir haberimiz var!

FinMaks kullanıcıları 26 bankadaki hesap hareketleri ekstrelerini ister banka bazında ister toplu olarak tarih kısıtlaması olmaksızın uygulama üzerinden alabilmekte, istedikleri ortamlarda diledikleri şekilde kolayca paylaşabilmektedir. Üstelik bunu yaparken her bankanın mobil bankacılık ya da internet şubelerine ayrı ayrı girmenize gerek kalmıyor. FinMaks için kullandığınız size özel kullanıcı adı ve şifrenizle uygulamaya giriş yaparak işlerinizi kolayca halledebiliyorsunuz.

Kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran FinMaks hizmetleri ile tanışmak için sizi FinMaks dünyasına davet ediyoruz.