Skip links

Ödeme ve Tahsilatta Dijitalleşme

Günümüzde çoğu şirketin birincil amacı operasyonlarını verimli hale getirmek ve kurum içi dijitalleşmeyi sağlamaktır. Dijitalleşmeye konu olacak operasyonların başında da ödeme ve tahsilat yer almaktadır. Bir çok büyük kurum ödeme/tahsilat ya da para transferleri konusunda uzun zamandır geleneksel yöntemleri kullanmakta ve bu durum şirketlerin diğer operasyonlarının yanında finansal operasyonlarının geri ya da çağdışı kalmasına yol açmaktadır.

Kurumların finansal dijitalleşmesine katkı sağlamak amacıyla Finmaks olarak geliştirdiğimiz Finmaks Bankalarım (Hesap Hareketleri ve Bakiyeleri Konsolidasyonu) Finmaks POS Analiz (POS İşlemleri Konsolidasyonu ve Raporlaması) yanına Finmaks Ödeme ve Tahsilat ürünümüzü eklemiş bulunmaktayız.

Finmaks Tahsilat ve Ödeme ürünümüz banka uygulamalarına ya da banka operasyon merkezi, şubelerine ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde ödeme ve tahsilat gerçekleştirmenizi sağlar. Farklı yapıdaki ve farklı sektörlerdeki kurumların ihtiyaçlarına karşılık verebilecek şekilde geliştirilmiştir.

ERP’nizle entegre olarak ödemelerinizin miktarını ve vadelerini bilir, hesap bakiyenizi de anlık kontrol etmenizi sağlayarak ödemelerinizi sizin belirlediğiniz onay silsilesi içinde yapmanıza olanak sağlar.

Aynı zamanda carilerinizden tahsilat almak için işlem başlatmanıza da olanak sağlar. Bunu yapabilmek için yine ERP’nizden kesilen faturaları ve vade tarihlerini alır, bunların kime kesildiğini bilir ve ilgili cariden ödemenin yapılması için işlem başlatabilir.

Finmaks Tahsilat ve Ödeme içinde Çeşitli varyasyonlarına sahip olan ödeme ve tahsilatları bulabilirsiniz. Bunlar ; tek hesaptan çok hesaba ödeme, çok hesaptan tek hesaba ödeme, çok hesaptan tahsilat, fatura bazlı ödeme, cari bazlı ödeme gibi seçeneklerdir.

Sonuç olarak; Finmaks ile dijitalleşen operasyonlarınız sayesinde; talimatlardan, imzalardan, ödeme dosyası hazırlamaktan kurtuluyor, ödeme ve tahsilat işlemlerini ERP’den başlayarak uçtan uca yönetmenizi ve otomatikleştirmenizi sağlayarak, bu işlemler için zaman kaybını ve hata yapma olasılığını önlüyoruz.